Na stáži v SIC: Jak nás vidí nezávislá pozorovatelka zvenku?

Adéla Augustinová (18) studuje obor Informační služby na Střední škole designu a umění, knižní kultury a ekonomiky Náhorní. Ve Studijním a informačním centru absolvovala dvoutýdenní stáž. Jak se jí u nás líbilo a jak vidí naše služby jako nezávislý pozorovatel z vnějšku?

Stážistka Adéla Augustinová

K jaké práci se u nás dostala? “Bavilo mne skartování,” směje se Adéla. Vyzkoušela si i další knihovnickou agendu, jako vyřazování evidenčních lístků, kontrola periodik nebo práce se souborným katalogem ČR. Adélu bavila hlavně administrativní práce a libovala si, že u toho stihla ještě poslouchat hudbu. Konkrétně kapely Epica a Two Steps from Hell.

Navíc dostala Adéla za úkol projít nově vznikající e-learningové kurzy akademických dovedností a dát dohromady zpětnou vazbu z pohledu studenta. Kromě toho, že v něm Adéla pečlivě vychytala veškeré překlepy, měli jsme radost i z pochvaly: “E-learning se mi líbil. Některá témata, jako třeba citace, pro mne byla hodně prospěšná. Prezentace jsem poslala i lidem ze třídy. Navíc se mi líbila zpětná vazba s vysvětlením, která se objeví hned po dokončení opakovacích testů.”

Spolu s dalšími studenty absolvovala Adéla i komplexní exkurzi celým pracovištěm. A jak se jí u nás líbí? “Je to takové bludiště. Bylo by fajn zřídit volný výběr, aby si studenti mohli brát knihy s polic sami. Zaměstnanci jsou tu ale vstřícní a vždycky všechny požadavky vyřeší rychle,” chválila Adéla. “Je fajn, že knihovna rozvíjí komunitní činnost. Pořádá výstavy a různé akce. O tom jsem zatím jenom slyšela ve škole,” popisuje Adéla, jak se setkává s teorií ze školy v praxi.

“Líbí se mi i antistresový koutek. Hlavně omalovánky a pastelky. Taky se mi líbilo, že si rozečtenou knížku z antistresového koutku můžu odnést a dočíst, kde chci. To by se u nás ve škole hodilo. Stresu je tam hodně. Obzvlášť, když je zavřený bufet,” směje se na závěr Adéla.

Napište komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.